
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 820 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 94
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00624
Ext.Price$0.00624
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00624 | $0.00624 |
| 10 | $0.00490 | $0.04900 |
| 50 | $0.00419 | $0.20950 |
| 100 | $0.00359 | $0.35900 |
| 500 | $0.00320 | $1.60000 |
| 1000 | $0.00301 | $3.01000 |
